Колись великій проповідник Андрій Кураєв сказав, що не хотів би жити у нашому часі. Вже не знаю у якому саме часі він би хотів жити. Але певно якщо б прийшлося нам обирати, то ми б обрати саме ті часи, у які жили б наші герої. Я думаю, що християнській світ саме спрямований на минуле, коли жив наш Господь Ісус Христос, Його Апостоли та великі святі.
На це я б хтів би привести думку святого Симеона Нового Богослова, якій стверджував що ми можемо отримувати саме такі благодаті, як і великі святі, що завдяки Святому Духові ми можемо бути дуже близькі Богові. І це його вчення зовсім не суперечить вченню Церкви, а навпаки є ще одним виразом його.
Але безперечно саме життя святих є для нас певним скарбом, зразком для нашої поведінки. Важко звичайно перенести їх реалії у наше життя. Але якщо ми добре придивимося до їхнього життя, то побачимо, що вони так само боролися за правду, справедливість та віру, як ми маємо; що вони так само відкидали зло, відчували ненависть та злобу, як ми зустрічаємося з цими явищами у своєму житті. Саме та сутність, яку ми маємо бачити у житті святих є тим, що ми маємо наслідувати у житті святих. Але не про це я хочу писати.
Я хтів би підкреслити, що для нас є саме святими діяння інших, а тим більше Самого Господа. Тому ми хочемо наблизитися цих подій, ніби повернутися у те, що відбулося у минулому. Саме у цьому полягає сутність літургічного року.
Але є певна інша окрема риса життя святих. Святі не тільки жили, але і залишили нам свої писання. Це певна риса, яка найбільше виражає їх самих. У своїх записах вони ніби залишили свою душу (моя особиста думка). Вони передали нам те, як жили, як думати, що спрямовувало їх до боротьби. Звичайно серед святих і письменники, відкривачі різного калібру. І це розуміє Церква, коли обирає серед них Вчителів, Отців. Це говорить нам про те, що саме їх розуміння, їхні думки та записи є дуже особливо цінними. Вони відкривають нам щось дуже важливе.
Безперечно, найбільшими християнськими письменниками є Євангелісти. Але їх твір, саме враження від того, що ми зустрілися на цих сторінках з Самим Христом, а також те, що їхнім співавтором був Сам Святий Дух, надзвичайно применшило їх славу. Можна звичайно спорити з тим, що я тільки що написав. Але в будь-якому разі у Євангеліях є головним Ісус. А пізніші писання саме Отців Церкви вже є більш детальною інструкцією до Самого Ісуса, Євангелій. Але це все одно не позбавляє нас потреби самим шукати особистих відповідей на вічні питання: для чого жити, як жити. Тому Традиція Церкви і особливо записи великих святих є для нас великою допомогою у розумінні та застосуванні Самого Євангелія.
Цим я зовсім не збираюся заперечувати важливості Євангелія, але я також би не хтів казати, що все те, що Церква зрозуміла на протязі віків, чи то особисто святими, чи то колегіально на практиці, не має значення.
Так ось саме писання Отців Церкви чи життя інших святих так насправді має замінити нам ту атмосферу, у якій ми маємо відчувати Христа. Я зовсім при цьому не применшую саму євангельську історію. Я просто вважаю, що можна додатково використовувати те, що вже наробили інші. Цим я у покорі визнаю, що я не перший християнин у цьому світі, що я не самий розумніший. Я увіходжу у літургійну та інші традиції Церкви, тобто усієї спільноти віруючих у Христа на протязі всіх віків.
Для себе самого особисто я хочу сказати, що для мене клімат святих Отців Церкви є дуже великою допомогою у тому, щоб слідувати за Христом. Якщо хтось вважає, що я не знаю Святого Письма, то запрошую кинути в мене камінь. Але б на те питання Кураєва, я б відповів, що волів би жити саме з тими хто пішов за Ісусом. І я б хтів би сподіватися, що саме серед книжок, які вони написали я зустрічаюся х ними самими, а також у молитві.
Сподіваюся, що колись все-таки матиму цю насолоду з ними зустрітися на Небі.
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности
Оцените произведение:
(после оценки вы также сможете оставить отзыв)
Знак-2 - брат Геннадий Вот уже на людях делают, пока на зэках, потом на всех.
Федеральная служба исполнения наказаний (ФСИН) России вплотную приступает к изучению возможности применения для осужденных электронных браслетов. Впервые их наденут в 2009 году на заключенных одной из колоний Воронежа. Общий срок испытаний - один год.
"Применение браслетов начнется в рамках совместного проекта ФСИН и Европейской комиссии - проекта ТАСИС - по развитию форм и методов психологического воздействия на преступников и контроля над их поведением. "В рамках этого проекта мы изучаем применение технических средств контроля", - сообщил руководитель правового управления ФСИН Олег Филимонов.
Он сказал, что пока браслеты будут использовать ограниченное число осужденных. За это время предстоит выяснить: каковы затраты на них, какой должна быть тактика реагирования сотрудников ФСИН на возникающие ситуации. Нужно также разработать возможности применения GPS-приемников и сотовых видов связи и, что немаловажно, посмотреть, какое влияние браслеты оказывают на психику человека, передает ИТАР-ТАСС.
В Москве в четверг была представлена первая прибывшая в рамках совместного проекта ФСИН и Евросоюза партия из 220 электронных браслетов. 73 из них позволяют использовать возможности спутникового слежения за человеком, а остальные 145 - обеспечить домашний контроль посредством стационарного или мобильного телефона.
Впрочем, несмотря на название, сам браслет выглядит скромно - как небольшая коробочка на пластиковом ремешке общим весом не тяжелее мужских часов среднего размера.
Представитель израильско-французской компании-производителя Эдуард Лещинский заметил, что испытание браслетов в России является "своеобразным вызовом", ведь жители страны славятся своей изобретательностью. Кроме того, станет ясно, как электроника работает в условиях российских морозов. В дальнейшем компания планирует открыть свое производство на территории России, чтобы использовать и возможности российской системы глобального позиционирования ГЛОНАСС (пока спутниковые браслеты ориентированы на систему GPS).
Ранее директор ФСИН Юрий Калинин сообщил, что в ближайшие несколько лет все категории российских заключенных будут носить электронные браслеты системы ГЛОНАСС, позволяющие следить за их передвижениями. Сейчас, по его словам, браслеты используются только в колониях-поселениях, но вскоре их внедрят и в колониях для опасных преступников.
Прибывшие в Россию браслеты имеют международный сертификат, а подаваемый ими радиосигнал слабее, чем у мобильного телефона. Самому "пользователю" в случае нарушения установленного режима - выхода из установленной территории местонахождения или, наоборот, приближения к местам, где ему запрещено быть (например, поблизости от школ, детских садов, злачных мест и т.д.) устройство подаст довольно громкий сигнал предупреждения.
В среднем, такие браслеты применяются на срок около полугода, хотя в ряде стран осужденные носят их по 25 лет. При этом технические возможности контроля не стоят на месте.
Так, уже разработано оборудование, позволяющее установить домашний контроль над потреблением алкоголя. Для этого помимо браслета нужно установить дома видеокамеру с системой распознания лица и трубочку-алкометр. По заранее заданному расписанию в течение дня по звонку человек должен подуть в трубочку. Такая мера разработана для водителей, которые были пойманы за вождение в нетрезвом состоянии.
Есть и системы голосового контроля футбольных фанатов, отлученных за хулиганство от посещений матчей на неопределенный срок.